„Po zveřejnění v médiích přijali ostravští policisté několik oznámení, kde se lidé shodli na jméně této osoby,“ uvedl Richard Palát z ostravské policie. Při vyšetřování pak kriminalisté zjistili, že mají co do činění se zlodějem, který toho provedl daleko více.

Na svědomí má nejméně patnáct majetkových deliktů. Většina z nich se stala na Ostrava, ve třech případech vyrazil na Frýdecko-Místecko. Celková škoda přesáhla půl milionu korun. Muž vykrádala provozovny, vydával se také do sklepů. Jednou se zmocnil i vozidla, které chtěl podle svých slov poctivě vrátit na místo. „Vozidlo chtěl následně vrátit zpět na parkoviště před hotelem v Beskydech. To se mu však pro klimatické podmínky nepodařilo. Během své jízdy poničil sněhové řetězy, bez kterých nebylo možné terénem projet,“ dodal Palát.

Dosud netrestaný muž se k činům přiznal. Je obviněn z krádeže, poškození cizí věci, neoprávněného užívání cizí věci a porušování domovní svobody. Hrozí mu až pět let vězení. Stíhán je na svobodě.

Kamerové záběry z městské hromadné dopravy policistům v poslední době pomohly objasnit řadu zločinů, a to jak majetkových, tak násilných.