Hrozil mu až rok vězení za to, že podle státního zástupce zpřístupnil do médií soukromou korespondenci, kterou Kramný vedl z ostravské vazební věznice se svou přítelkyní. Dopisy se dostaly do bulvárního tisku, objevily se i na internetu. Autorem článků byl právě stíhaný novinář.

ZPROŠTĚN OBŽALOBY

Případ několik měsíců řešil Okresní soud v Ostravě, který redaktora nyní zprostil obžaloby. „Nebylo prokázáno, že skutek spáchal obžalovaný,“ konstatoval soudce s tím, že na zveřejnění se podílelo více lidí a samotný redaktor to nemohl reálně ovlivnit.

Novinář patřil mezi ty, kteří od samého počátku sledovali kauzu Petra Kramného. V létě 2013 bezprostředně po smrti Kramného dcery a manželky za ním odcestoval do Egypta, kde strávil několik dnů. O případu napsal téměř 400 článků, nechyběl ani při soudním jednání u Krajského soudu v Ostravě. Ten Kramného v roce 2016 uznal vinným z vraždy jeho nejbližších a vyměřil mu osmadvacet roků žaláře.

DOPISY

Dopisy, kolem kterých se vše točilo, zřejmě někdo ukradl Kramného přítelkyni. Jak se dostaly do bulvární redakce, není zcela jasné. Novinář prohlásil, že je po návratu z dovolené našel na svém stole.

Vše o kauze Kramný čtěte ZDE.

„Pamatuji si, že ty papíry byly psány rukou. Bylo mi řečeno, že mám z toho něco sepsat. Nepamatuji si, kdo konkrétně mi k tomu něco říkal, ve vedení je více lidí,“ vypověděl u soudu redaktor a dodal: „Plnil jsem si pracovní povinnosti. Je to asi, jako byste dělníka v továrně obvinili, že výrobek, který továrna vyrábí, je špatný,“ dodal.

Verdikt ostravského soudu není pravomocný. Státní zástupce si ponechal lhůtu k případnému odvolání.

Smrt v Egyptě
Kramného dcera a manželka zemřely v létě 2013 během rodinné dovolené v Egyptě. Podle pravomocného rozsudku je elektrickým proudem zabil Kramný, za což byl v lednu 2016 Krajským soudem v Ostravě odsouzen k osmadvaceti rokům žaláře. Kramný vinu odmítl a nyní žádá o obnovu procesu.