Stíhání okresní soud zastavil pro neúčelnost s ohledem na osmadvacetiletý trest, který si letos v lednu Kramný vyslechl v souvislosti se smrtí své manželky a dcery, které měl zabít během rodinné dovolené v červenci 2013 v Egyptě. Verdikt za dvojnásobnou vraždu je zatím nepravomocný, čeká se na odvolací řízení u Vrchního soudu v Olomouci.

Proti usnesení o zastavení trestního stíhání podalo stížnost státní zastupitelství, podle kterého šlo o předčasné rozhodnutí. Argumentovalo tím, že je nutné vyčkat na výsledek řízení u vrchního soudu. A Krajský soud v Ostravě, který se stížností zabýval, dal státnímu zastupitelství za pravdu a usnesení o zastavení trestního stíhání zrušil. Stíhání Kramného za křivé obvinění tedy pokračuje.

Mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová informaci Deníku nepotvrdila ani nevyvrátila. Uvedla jen, že soud skutečně tento týden v rámci neveřejného jednání stížnost projednával. „Podrobnosti můžeme sdělit až po doručení našeho rozhodnutí stranám," uvedla Olšarová, podle které by se tak mohlo stát příští týden.

Stíhání za křivé obvinění si Kramný vysloužil svým tvrzením, že byl při jednom z výslechů ohledně smrti svých nejbližších vystaven ponižování a policejnímu násilí. To ale vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů nepotvrdilo. Kramnému za křivé obvinění hrozí dva až osm let žaláře.

Letos v lednu byl Kramný uznán vinným z vraždy své manželky a dcery. Podle soudu je v červenci 2013 zabil elektrickým proudem během rodinné dovolené v Egyptě.