Lavice obžalovaných byla vyhrazena obchodnímu zástupci této firmy, Janu M. (26 let). Ten ale k jednání nedorazil. Na poslední chvíli se omluvil z blíže nespecifikovaných zdravotních problémů. „Omlouvám neúčast klienta ze zdravotních důvodů, které nedokážu blíže specifikovat,“ prohlásil obhájce Jana M. s tím, že tuto skutečnost mu obžalovaný sdělil až ve středu ráno.

Předsedkyně senátu jednání odročila na 20 listopadu. Zároveň pohrozila, že pokud by se Jan M. řízení vyhýbal, případně by se ukázalo, že ve středu nedorazil z malicherných důvodů, neprodleně vydá příkaz k zatčení. Že by mohlo dojít k problémům s jeho účastí, signalizovaly již potíže při doručení předvolací obsílky. Jan M. si ji na poště nepřevzal, předat mu ji museli až policisté.

Jánské Koupele (německy Bad Johannisbrunn), dříve také Melčské lázně, jsou bývalé lázně ležící severozápadně od Vítkova v okrese Opava, v rozsáhlých lesích při řece Moravici.
Povstanou Jánské Koupele z popela?

„VÝHODNÁ“ KOUPĚ

Aktivity Streemsunu před několika lety budily pozornost veřejnosti i médií. Lidé na ulicích dostávali od najatých hostesek a brigádníků za jednu korunu krém na křečové žíly. Měli jen podepsat doklad o převzetí, případně podpisem vyjádřit souhlas s výhodným členstvím v drogerijním klubu. Současně byli ubezpečeni, že s tím nejsou spojeny žádné finanční závazky. Ve skutečnosti se ale upsali k uhrazení poplatku 4650 korun. Akce probíhala od léta do listopadu 2011. Brigádníci stáli zejména před lékárnami, obchodními centry a na náměstích. Oslovovali především seniory v různých městech Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Lidem později začaly chodit výzvy k zaplacení, ve kterých nechyběla slova o vymahačské firmě a exekuci.

„V případě, že neprovedete požadovanou úhradu v termínu dle této výzvy, bude pohledávka postoupena specializované agentuře pro vymáhání dluhů a bude vymáhána soudní cestou., čímž se neúměrně navýší, s možností, že v konečné fázi bude nařízena EXEKUCE,“ stálo v upomínce.

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
Dvě vážné nehody na Ostravsku si vyžádaly celkem šest zraněných

PANIKA

Vyděšení zákazníci svou situaci konzultovali s právníky i mezi sebou prostřednictvím internetu. Někteří ale zpanikařili a raději zaplatili. Na účet firmy dorazilo téměř půl milionu korun. Dalších šest milionů lidé odmítli uhradit.
Kromě Jana M. byl stíhán i jednatel společnosti Zdeněk S. Ten již ale zemřel. Jak Deníku řekl státní zástupce, ani jeden z mužů nebyl pravděpodobně hlavním organizátorem. Celou strukturu firmy ani to, kdo stál za jejím vznikem, se nepodařilo zjistit.

Z původních čtyř a následně dvou variant zbyla už jen jedna. Vedla by od Slovanu ulicí 17. listopadu k Duze  a po Průběžné ulici dále ke Globusu.
Nová tramvajová trať: Ze čtyř tras zůstala jediná. Poruba chce oživit Duhu

MLUVČÍ

Neoficiální mluvčí nechtěných členů klubů se stala Jana Šturmová z Nového Jičína. Radila jim osobně, telefonicky i přes internet, nabádala je k podání trestního oznámení, jehož vzpor připravila. „Zpočátku jsem dělala i databázi, ale bylo toho strašně moc,“ řekla Šturmová. O firmu Streemsun se začala zajímat poté, co od ní její maminka dostala na ulici krém.

„Maminka mi ukázala krém za korunu. Nechala jsem si od maminky povykládat, jak k tomu přišla. A dozvěděla jsem se, že něco podepsala, a že od ní chtěli občanský průkaz, z něhož si opsali osobní data. To mi přišlo natolik podezřelé, že jsem se o to začala zajímat. Ta společnost se zachovala naprosto nehorázně“ uvedla Šturmová. Záhy dospěla k přesvědčení, že jde o podvod.

V pondělí 18. září sesunula část gabionové stěny u silnice I/11.
Zborcená zeď u Hrabyně: nikdo neví, co se stalo