PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Budu volat svojí milé,
zažijeme pěkné chvíle.
Telefone, ty mě štveš,
zamáčknu tě jako veš!

Z ulic mizí klasické telefonní automaty na mince. Je to především důsledek rozvoje mobilních sítí, ale jsou i další důvody.

Jedním z nich je počínání vandalů, kteří si na automatech vybíjejí zlost. Mezi ně patří i Petr z Ostravy (44 let), který dlažební kostkou zničil přístroj v Ostravě-Zábřehu. Způsobil škodu za přibližně šest tisíc korun.

Ze svého počínání se zodpovídal před Okresním soudem v Ostravě, který mu před časem vystavil účet v podobě tříletého pobytu za mřížemi. V trestu bylo zohledněno nejen poškození automatu, ale i dřívější majetkový delikt a také předchozí trestní minulost v podobě třinácti odsouzení.

Nutno podotknout, že do jisté míry lze Petrovo naštvání pochopit, což ale neomlouvá jeho následné chování. Posuďte sami…

Kolem půlnoci se rozhodl, že zavolá přítelkyni. Původně chtěl použít svůj mobil, jenže zjistil, že je vybitý. Záhy si všiml telefonního automatu, do kterého vhodil padesátikorunu. Vyťukal číslo, nic se však nedělo. Proto zavěsil a čekal na vrácení mince. Marně.

Nepomohlo mačkání tlačítek ani bouchání do plechové skříňky. Zcela nepříčetný popadl dlažební kostku a několikrát jí udeřil do automatu. Teprve poté se notně poničený přístroj umoudřil a minci vrátil. Petrova radost ale netrvala dlouho. Vzápětí dorazila přivolaná hlídka městské policie. Tříletý nepodmíněný verdikt je pravomocný.

Ilustrační foto.
Prokletý muž vyráběl pervitin. Výsledkem byl „fialový hnus“