Obžalobě čelilo sedm mladých mužů z Ostravska a Karvinska v čele s Mario N. (26 let). Některým hrozilo až dvanáct let žaláře. Díky přiznání a prohlášení viny vyvázli s poměrně příznivými tresty, někteří do vězení vůbec nemusejí.

Hlava gangu

Hlavní postavou byl Mario N., kterého policisté i žalobce označili za velmi inteligentního člověka, jenž se výborně orientuje v počítačové a internetové sféře.

Zlodějka hodlala v Ostravě obohatit svůj šatník.
VIDEO: Zlodějka z Olomouce machrovala v Ostravě. Teď aby chodila kanály

Mladý muž přes temný web darknet ve velkém objednával extáze v tabletkách i v krystalické formě, zájem měl také o hašiš a kokain. Nakupoval i efedrin, z něhož se vyrábí pervitin. Za „zboží“ platil kryptoměnami. Přestože si počínal sofistikovaně, bdělým policistům jeho aktivity neunikly a nakonec policie celou skupinu rozprášila.

Lítost

Mario N. se u soudu ke všemu přiznal a využil institutu prohlášení viny. Senát již proto nemusel provádět rozsáhlé dokazování, které u klasických drogových deliktů trvá i dlouhé měsíce. „Prohlašuji vinu,“ řekl Mario N., který jako jediný z obžalovaných skončil ve vazbě.

Denisa N. se k oběma činům přiznala a prohlásila vinu. Jako jediná z trojice je souzena na svobodě.
Z anděla ze Stodolní ulice se vyklubala lupičská „volavka“

„Moc mě to mrzí, lituji toho nejen vůči rodině a blízkým, ale také společnosti. Ve vazbě jsem si uvědomil, že jsem spáchal špatné věci a žil jsem špatným životem. Chci vykonat trest a žít řádný život,“ prohlásil. Při minulém jednání, kdy soud rozhodoval o prodloužení vazby, šokoval svého obhájce i další přítomné, když prohlásil: „Nepřeji si být propuštěn z vazby!“

Položili to

Vinu prohlásili i zbývající obžalovaní. Některé Mario N. využíval jako adresáty k doručování zásilek. Za to dostávali peníze nebo si nechávali část drog. Další se zapletli do kšeftování s marihuanou a látkami používanými k výrobě pervitinu. Jeden z mladíků se po odhalení stal spolupracujícím obviněným a pomohl policistům ve vyšetřování.

Mario N. dostal sedm let ve věznici s ostrahou, soud také rozhodl o zajištění jeho auta a kryptoměny. Do vězení půjdou i další dva mladíci – čtyři roky dostal muž, který získal status spolupracujícího obviněného, dvouleté vězení čeká obžalovaného, jenž se na dráhu zločinu vrátil v době podmíněného odsouzení. Zbývající čtyři aktéři vyvázli s podmíněnými tresty. Verdikt zatím není pravomocný.