Plnými hrstmi jej rozhazoval šestadvacetiletý novopečený otec Roman K. z Ostravy. „Před týdnem se mi narodil syn Tobiáš. Je teď pro mě prioritou. Už nikdy nic neudělám, chci žít v klidu a vidět vyrůstat svého syna. Té věci, za kterou jsem teď souzený, hrozně lituji. Byla to má největší chyba. Měl jsem úplně vypatlanou a vyjeb… hlavu. V té době jsem bral drogy. Teď jsem už čistý,“ kál se Roman K.

Ilustrační foto. Restaurace v Ostravě.
Ostrava zdražuje. Připravte si více peněz v restauracích, službách i jinde

Vyděšený protivník se dal na útek, spadl však. Roman K. ho kopal a snažil se ho bodnout. Dotyčný naštěstí většinu ran vykryl sportovní taškou, kterou si chránil tělo. Přesto utrpěl řezné poranění ruky. Útočník přestal až po zásahu svědka a ženy, jež z okna křičela, že volá policii.

Napadený mladík uvedl, že nechápe, proč na něj Roman K. zaútočil. „Tu dívku jsem znal. Ale byli jsme jen kamarádi. Nevím, proč to udělal,“ řekl s tím, že se nakonec z Ostravy raději odstěhoval. „Nechtěl jsem ho už potkávat, navíc to bylo i kvůli práci,“ dodal.

Bez drog

Roman K. u soudu několikrát zopakoval, že je mu všeho líto. Prohlásil, že přestal brát drogy, po propuštění z vazby se podrobuje drogovým testům.

„Změnil jsem. Ve vazbě jsem vše pochopil a teď vím, co v životě chci,“ doplnil. Podle svých slov by s nesmírnou pokorou a vděkem přijal podmíněný trest bez ohledu na zkušební lhůtu. „Chci být se synem,“ vysvětlil.

ČERVENOU KARTU viděl v sobotním utkání 5. kola okresního přeboru na Ostravsku v Petřkovicích útočník Hlubiny B Martin Řezniček. Rozhodčího Petra Slavíka zasypal sprostými slovy i vulgárními gesty.
Ty zmr*e, počkej po zápase, řval vyloučený se vztyčenými prostředníčky na sudího

Za vydírání mu hrozí pět až dvanáct let vězení. „Vím, že moje šance není velká, ale moc o to prosím,“ žadonil Roman K. Státní zástupce pro něj v rámci podané obžaloby navrhl nepodmíněný trest na spodní hranici sazby. To ale bylo ještě předtím, než se Roman K. u hlavního líčení ke všemu přiznal a takzvaně prohlásil vinu.

Soud za této situace nemusí provádět náročné dokazování a volat svědky. Prohlášením viny si Roman K. může zajistit shovívavost senátu. Zda to ale bude stačit na uložení podmíněného trestu, není jasné. Hlavní líčení pokračuje.