"Uplynulé pondělí řešili ostravští strážníci v jednom z ostravských prodejních řetězců kuriózní případ krádeže, které se dopustila mladá žena, která se zřejmě díky změně počasí rozhodla vyměnit letní obuv za podzimní. Přímo v prodejně se přezula do nových bot, staré ponechala v regále a z prodejny pak odcházela bez zaplacení," potvrdil Deníku mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Strážníky přivolal na místo pracovník ostrahy prodejny. Po příjezdu hlídky vysvětlil, že si podivného chování zákaznice všiml, když se pohybovala kolem regálů s obuví.

VIDEO: Muž v Ostravě-Kunčicích se na ulici oháněl mačetou, narazil na strážníky

"Tato žena měla se zájmem sledovat nejenom obuv v regále, ale rovněž i své okolí. V okamžiku, kdy byla u regálu sama, se pak přezula do nových tenisek a vydala se k pokladnám prodejny. Těmito pak prošla bez zaplacení a následně byla pracovníkem ostrahy zadržena před prodejnou. K motivu svého jednání mladá žena strážníkům uvedla, že potřebovala nové boty. Svého jednání rovněž litovala," popsal následně Jindřich Machů.

Provedenou lustrací strážníci zjistili, že je dívce již 18let a je v hledáčku jejich státních kolegů. Putovala proto na policejní služebnu a samotná krádež byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Elektrická jednotka řady 471 CityElefant
ČD zavedly wifi síť v CityElefantech v Čechách, bude i v soupravách pro MS kraj

"Od začátku roku vyjížděli ostravští strážníci již k 916 případům drobných krádeží v obchodech. Ve 113 případech se pak jednalo o trestné činy, kterých se opakovaně dopustili recidivisté, kteří byli předáni kolegům z Policie České republiky. Nejčastějším předmětem zájmu pachatelů krádeží jsou potraviny, drogerie, alkohol i textil," doplnil Machů.