Jeho pozornosti neušly sirupy s příchutí Aloe Vera, notebook a stolní počítač. Vzal i několik obrazů, mezi kterými byla také kolorovaná perokresba kocoura Mikeše od malíře Josefa Lady. Celková škoda byla vyčíslena na desítky tisíc korun.

Policisté po pachateli začali pátrat. Prověřovali zajištěné stopy, prohlédli si rovněž kamerové záznamy. „Díky operativně získaným informacím se ukázalo, že možný pachatel i s věcmi z místa činu odcestoval tramvají. Poté si objednal taxík, kterým následně odjel na Frýdecko-Místecko,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Přiznal se

Záhy se ukázalo, že vloupání do advokátních kanceláří má na svědomí třiatřicetiletý muž. Při výslechu se kriminalistům ke všemu přiznal. Uvedl, že si kanceláře vybral náhodně poté, kdy viděl na fasádě domu reklamní poutač advokátní kanceláře.

Díky rychlému zadržení nestačil ukradené věci prodat. Nakonec je téměř všechny přinesl na služebnu. Scházely pouze sirupy, které podle svých slov vyhodil. Zajištěné věci byly vráceny majitelům. Obrazy si ve čtvrtek na policejní stanici převzala advokátka Dagmar Soukenková.

Muž čelí obvinění z krádeže. Vzhledem k tomu, že byl za podobný majetkový delikt v posledních třech letech potrestán, vztahuje se na něj sazba až do tří let. Státní zástupce na něj podal návrh na potrestání, v němž požaduje dvanáct až patnáct měsíců ve věznici s ostrahou. O trestu bude rozhodovat soud.

Nepolepšitelný

Podle posledních informací policie tento týden muže znovu zadržela při vloupání do objektu v Ostravě. Kromě toho má na svědomí i další čtyři činy. Tentokrát byl již podán návrh na uvalení vazby.