„Neznámí pachatelé odcizili nákladní motorové vozidlo značky Iveco Track, bílé barvy dodávku značky Volkswagen Transporter, bílé barvy traktor-bagr JCB 3CX, žluté barvy zahradní traktor značky JONSERED. Vozidla byla zaparkována u příjezdové komunikace k hale. Dále pachatelé odcizili nářadí – úhlovou brusku značky Narex a utahovací kladivo značky Makita. Celková škoda na majetku byla předběžně vyčíslena ve výši asi 4 760 tisíc korun,“ sdělila mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Podle informací, které mají policisté k dispozici na místě, kde ke krádeži došlo, mělo pohybovat stříbrné Audi se zahraniční registrační značkou. Následně pokračovala do Přívozu a těsně za ním jel odcizený bagr.

„Ze zajištěných záznamů je zřejmé, že řidič traktor-bagru neprojel za audi pod mostem v ulici Hlučínské, neboť část stroje by zřejmě zavadila o konstrukci mostu. Na vzniklou situaci pak řidič pracovního stroje zareagoval tak, že začal couvat a místem projel až po tramvajovém pásu,“ informovala dále Holčáková s tím, že tyto manévry museli zaregistrovat svědci. Policisté je žádají o pomoc.

„Zajištěný záznam je detailní, proto je zřejmé, že se jeden z chodců dokonce otáčel. „Žádáme všechny svědky, kteří mohli vidět předmětná vozidla či mohou uvést k věci jakékoliv informace, aby nás ihned kontaktovali na lince 158,“ uvedla Holčáková. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádež a pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na osm let.