Kriminalisté jej zadrželi ve chvíli, kdy u herny v Ostravě-Mariánských Horách nastupoval do vozidla Škoda Felicia, které počátkem března ukradl třiatřicetileté ženě z Ostravy-Zábřehu. Ta jej zaparkovala poblíž domu, v němž bydlí. Cestou však ztratila klíčky. K její smůle je na chodníku našel právě jednatřicetiletý muž. Zvedl je, aktivoval dálkové ovládání a takto zjistil, ke kterému autu patří. V následujících dnech jezdil po Ostravě. Klec spadla tento týden u herny v Mariánských Horách.

„Já jsem chtěl to auto opravdu vrátit. Musíte mi věřit. Je to velké nedorozumění,“ – zhruba tohle tvrdil ochráncům zákona poté, co jej zadrželi. Prý jel na policejní služebnu, aby vše vyřídil a vyjasnil. Cestou se na chvíli stavil do herny, a když chtěl znovu nasednout do škodovky, objevili se kriminalisté.

Při prohlídce policisté našli v autě plynovou zbraň. „Zbraň si prý opatřil ve stejný den, nicméně z jakého důvodu, neuměl specifikovat,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že muž odmítl, že by ji použil nebo se chystal použít k nějakému zločinu.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že dotyčný je evidován v celostátním systému pátrání, a to kvůli podezření z majetkových deliktů.

Policisté ho eskortovali do Olomouce, kde byl vydán souhlas k jeho zadržení.

KRÁDEŽÍ BYLO MÉNĚ

V Ostravě bylo vloni ukradeno o šestnáct procent vozidel méně než o rok dříve. „Pokles je mimo jiné způsoben vývojovými trendy ve výbavě vozidel, jsou lépe zabezpečena oproti předchozím letům. V neposlední řadě k tomu přispívá i kontrola parkovacích míst, kamerový systém, zvýšila se i dostupnost ojetých vozidel. Náklady na pořízení ojetých vozů výrazně klesají,“ řekla Holčáková, podle které i v loňském roce převládal trend, kdy velká část ukradených vozidel byla později nalezena v jiné části města. Zloději tato vozidla používali pouze k projížďkám nebo přemístění se z místa na místo.