Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ta ale nyní dospěla k závěru, že nic takového se nestalo. Kramný by se tak mohl dopustit křivého obvinění se sazbou až osm let.

„Mohu jen říct, že šetření jsme ukončili. Nebylo zjištěno, že by se kdokoliv z příslušníků Policie České republiky dopustil nějakého trestného činu," řekla Deníku mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Že nikdo z moravskoslezských policistů šetřících kauzu Kramný není stíhán, potvrdila i mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

„Za krajské ředitelství mohu říct, že žádný kriminalista moravskoslezské policie v souvislosti s touto kauzou není stíhán kvůli podezření z násilí vůči obviněnému," řekla Deníku Holčáková.

Petr Kramný je obviněn z toho, že koncem července loňského roku během rodinné dovolené v Egyptě připravil o život svou manželku a dceru. Podle dřívějších informací médií obě zemřely na otravu. Až později vyšlo najevo, že příčinou smrti měl být elektrický proud. Prokázala to pitva, kterou provedli lékaři v Ostravě.

Policie tvrdí, že za vším stál Kramný. Ten ale od samého začátku popírá, že by svým nejbližším ublížil. V Egyptě musel během vyšetřování zůstat několik měsíců. Do České republiky se vrátil až v říjnu. Absolvoval řadu výslechů na moravskoslezské policii, která se případem zabývá. V polovině února si jej kriminalisté pozvali na další výslech. Ten 18. února skončil obviněním z dvojnásobné vraždy. O dva dny později soud v Karviné poslal Kramného do vazby. V ní zůstává dodnes. Tento týden Okresní soud v Karviné zamítl jeho žádost o propuštění z vazby na svobodu.

Kdy vyšetřování skončí, není zatím jasné. Kriminalisté již delší dobu usilují o to, aby se mohli vypravit do hotelu, kde se drama odehrálo. Zaměřit se hodlají především na pokoj, v němž došlo k tragédii. Chtěli by také vyslechnout místní techniky starající se o hotelovou elektrickou síť. V plánu mají různá měření a zkoumání, která jsou důležitá pro následné posudky.

Pokud dojde na soudní proces a Kramný bude uznán vinným, mohl by dostat i doživotí.