Těla padesátileté ženy a o dva roky mladšího muže byla v minulých dnech podle dostupných informací nalezena v lese v lokalitě Panských Nových Dvorů. Krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková uvedla, že osoby zemřely násilnou smrtí, což bylo zřejmé ze situace na místě.

„Ohledání místa činu probíhalo v těžkých podmínkách, vzhledem k předmětnému terénu – ke skutku došlo na odlehlém místě v lese. Byla nutná součinnost s dalšími subjekty, například zajištění osvětlení prostoru. Na místě činu byl přítomen soudní znalec i specialisté odboru kriminalistické techniky a expertíz," popsala mluvčí vyšetřování s tím, že okolí propátrávali policisté ze speciální pořádkové jednotky. Kriminalisté ve spolupráci s frýdecko-místeckými policisty vyslechli desítky osob, které se pohybovaly v okruhu několika kilometrů od místa činu.

„Postupně se podařilo zmapovat poslední dny poškozených," řekla Holčáková a doplnila, že po shromáždění důkazů byl podezřelý usvědčen ve velmi krátké době – šedesátiletého muže zadrželi už třetí den po oznámení události. „Muž je podezřelý, že opakovaně zaútočil na oba poškozené takovou intenzitou, že utrpěli závažná poranění, kterým následně podlehli. Zraněným muž neposkytl pomoc a poté, co zemřeli, místo opustil," prozradila policejní mluvčí a dodala, že podezřelý je také bez domova.

Vrchní komisař moravskoslezské policie podle Holčákové učiní podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až výjimečný trest. Okolnosti vraždy policisté stále vyšetřují.