Deník byl v pátek svědkem policejní akce v domě v Dlouhé třídě u Terasy. Specialisté z Útvaru odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve spolupráci s místními kriminalisty tam provedli zatčení podezřelého a následně domovní prohlídku. Stejné akce se konaly i na dalších místech regionu.

Vzhledem k tomu, že policisté šli proti lidem, o kterých věděli, že mohou klást ozbrojený odpor a navzájem by se mohli varovat, provedli zákrok na všech místech současně a v plné zbroji.

Společně se zadrženými podezřelými muži odvezli policisté také několik zapečetěných krabic.

„Mohu potvrdit, že v Havířově a okolí byly v pátek ráno zadrženy dvě osoby, které jsou ještě s dalším člověkem obviněny z nedovoleného ozbrojování. Jedná se o muže ve věku 34 až 36 let. Jeden je již ve vazbě, o vzetí do vazby u dalšího zadrženého bude soud teprve rozhodovat. Třetí je stíhán na svobodě," řekl Deníku mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Policisté šli při domovních prohlídkách po zbraních a munici. Domácnosti podezřelých prohledávali i se speciálně cvičeným psem. „Při domovních prohlídkách byly zajištěny náboje a zásobníky. Zbraně nalezeny nebyly. Zajištěny byly i další materiály, které s trestnou činností podezřelých souvisí," dodal mluvčí.

Případ vyšetřuje havířovská policie. Kriminálka dále ověřuje, zda se někde v kriminálních kruzích nevyskytují zbraně a zda s nimi byl spáchán jiný trestný čin nebo jej zadržení připravovali. (bb)