Spolu s ní uprchla i podstatně zkušenější kamarádka (17 let) mající za sebou desítky útěků. Obě zamířily ke kuplířce, kterou starší z nich dobře znala. Již v minulosti u ní našla azyl, za který platila svým tělem.

„Dívky u ženy v době útěku pobývaly a souhlasily, že jí vypomohou v její tíživé finanční situaci, a to poskytováním sexuálních služeb za úplatu. Žena tak měla vyhledávat muže, kteří poptávali sexuální služby, a dívky jim nabízet. Obě jí pak odevzdávaly převážnou část peněz od klientů, jednalo se řádově o tisícikoruny,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie s tím, že kriminalisté obvinili ženu hned ze dvou trestných činů.

Zodpovídat se bude z obchodování s lidmi a přečinu ohrožování výchovy dítěte. A jelikož dívkám nebylo ještě osmnáct let, hrozí jí až dvanáct roků vězení. Musí tak počítat s přísným trestem. Před časem byla k osmi rokům vězení odsouzena žena z Českého Těšína, která v regionu organizovala prostituci. K sexu nabízela i dívku, které bylo šestnáct let.

Školačka a drogy

Druhý mravnostní delikt, který v těchto dnech odhalili moravskoslezští policisté, se týká dvacetiletého muže z Ostravy. Své přítelkyni, které nebylo ještě patnáct let, dojednával poskytování sexuálních služeb. Takto získával finance na drogy. Ty užíval sám, aplikoval je také dívce.

„Kriminalisté muži dále kladou za vinu, že měl mít s dívkou i přes její věk pohlavní styk, někdy i nedobrovolný, vynucený násilím. Muž si od kriminalistů vyslechl obvinění ze zvlášť závažných zločinů znásilnění, pohlavního zneužití, obchodování s lidmi a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedla Štětínská. Muž, který byl již jako mladistvý pro trestnou činnost mravnostního charakteru odsouzen, je stíhán vazebně. Hrozí mu až patnáct let žaláře.

„Kriminalisté v obou případech spolupracovali se znalci a rovněž s odbornými lékaři. Vzhledem k věku dívek a charakteru jednání obviněných získávali kriminalisté informace velmi citlivým způsobem a prim hráli právě specialisté na práci se zvlášť zranitelnými oběťmi z pracovní skupiny Mravnost,“ uzavřela Štětínská.