Když jeho vůz Volkswagen Passat dostal v závěru tohoto týdne v nočních hodinách v Ostravě-Zábřehu defekt, domluvil se dvěma mladými muži, které právě vezl, že sundají kolo ze stejného typu auta zaparkovaného na ulici. Jenže na ně narazila hlídka městské police…

„Strážníci zpozorovali dva podezřelé muže, kteří demontovali kolo z vozidla VW Passat. Hned vedle stálo vozidlo stejného typu s označením TAXI. Za volantem seděl sedmadvacetiletý muž, který strážníkům řekl, že potřeboval urychleně řešit defekt na svém vozidle a proto požádal o pomoc zákazníky, které v té chvíli vezl," popsala mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Těmi zákazníky byli dva muži ve věku 26 a 35 let, kteří se právě pokoušeli pomocí zvedáku zvednout vozidlo s povolenými šrouby na zadním kole. Oba tvrdili, že vozidlo patří jejich známému, který je s demontáží kola obeznámen.

„To si samozřejmě strážníci chtěli ověřit, a proto si zjistili, komu vozidlo patří a majitele kontaktovali. Ten však o nějaké zápůjčce kola neměl ani tušení a nikoho z trojice mužů neznal," přiblížila vyústění kuriózního případu mluvčí Zychová a dodala, že strážníci na místo přivolali Policii ČR.