Ten bosý a celý vyděšený přiběhl do policejní služebny v Ostravě, kde barvitě zločin vylíčil. Podrobně popsal, jak potkal neznámého muže, kterému nabídl k prodeji mobilní telefon. Společně se pak vydali pro peníze. Cestou však dotyčný začal být agresivní. Mladíkovi nadával, nakonec mu telefon vzal. Přiměl ho také k vydání batohu a bot.

VYŠETŘOVÁNÍ

Policisté ihned zahájili rozsáhlé vyšetřování, během kterého však narazili na nesrovnalosti. Mladík se chvíli „ošíval“, pak ale přiznal, že lhal.

„Svou výpověď změnil a uvedl, že vše co je výše popsáno, se nestalo jemu, ale jeho kamarádovi, kterého potkal. On sám však věc na policii oznámit nechtěl. Proto vzal vše na sebe. Na otázku, proč přišel na policii bez bot, uvedl, že chtěl, aby jeho oznámení bylo věrohodnější,“ uvedl Richard Palát z moravskoslezské policie.

DALŠÍ LEŽ

Kriminalisté se okamžitě vydali za oním mladíkem, který se nacházel ve sto kilometrů vzdáleném městě.

„Nejprve vypovídal stejně jako jeho kamarád. Kriminalisté mu ale předestřeli důkazy, které to vyvracely,“ uvedl Palát a dodal: „Když už lhaní nikam nevedlo, muž popsal, jak vše bylo. Boty a mobilní telefon měl prodat neznámému muži, se kterým se mimo jiné domluvil, že půjdou něco ukrást do prodejny potravin. K tomuto také předal muži svůj batoh. Krádež však nakonec nevyšla a mladík zůstal bez bot, mobilního telefonu a také bez svého batohu.“

Jak dotyčný v závěru uvedl, prodejem svých věcí a krádeží v obchodě chtěl získat peníze na marihuanu.

Oběma aktérům sice nehrozí trestní stíhání, není však vyloučeno, že skončí před přestupkovou komisí, která může uložit mnohatisícovou pokutu.