Vše začalo hodinu po půlnoci. Policisté byli vysláni k domu, na kterém se pohybovali dva muži. Hlídky objekt obstoupily a čekaly na posily.

„Budovu střežilo několik policejních hlídek i psovodi se psy, aby podezřelí nemohli uniknout. Policisté vystoupali po lešení na střechu budovy. Zde našli ukrývajícího se muže, který nejprve tvrdil, že je sám," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že policisté pokračovali v pátrání. Po chvíli našli i druhého výtečníka. Oba se přiznali, že kradli oplechování střechy. Policisté našli připravené plechy i nářadí.

Tím ale drama neskončilo. „Byla to situace, při které nestačilo pouze zadržet podezřelé osoby, ale museli jsme řešit i jejich transport na zem. Pohyb ve tmě, navíc po střeše čtyřpodlažní budovy, nebyl vůbec jednoduchý," přiblížila situaci Holčáková.

Na místě zasahovali přivolaní hasiči, kteří použili speciální techniku – vysokozdvižnou plošinu. Pomocí ní oba muže (25, 29 let) za asistence policie dostali na zem. Jak se později ukázalo, starší z dvojice měl již v minulosti problémy se zákonem, a to kvůli majetkovým deliktům. Oba jsou obviněni z pokusu o krádež.