PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Smutný lupič nocí bloudí,
do hlavy se nápad vloudí.
S prázdnou kapsou nakonec
dopadl jak pitomec.

Jsou případy, které policie řeší dlouhé měsíce i roky. A pak jsou zločiny, jejichž objasnění jde jaksi samo. Do druhé kategorie patří zpackaná loupež, v níž figuroval muž z Ostravy.

Rozhodl se přepadnout hernu, kterou často navštěvoval. Přestože se maskoval, barmanka ho poznala. Když mu řekla, aby přestal blbnout, s pláčem utekl. Žena v počítačové databázi hráčů našla jeho jméno, které sdělila přivolaným policistům. Pachatel zanedlouho stane před soudem.

Muž patřil mezi pravidelné hosty ostravských heren. Osudného dne vzal matce dva tisíce korun a s vidinou rychlého zbohatnutí usedl k automatu. Netrvalo dlouho a zůstaly mu dvě stovky. Cestou domů se stavil do další herny, kde obsluhovala jeho oblíbená krupiérka. Do automatu naházel zbylých dvě stě korun a znechuceně odešel domů, kde přemýšlel, jak se dostat k dalším penězům. Ke cti mu budiž přičteno, že hotovost nechtěl na další hraní.

Dumal nad tím, jak by mámě vrátil ony dva tisíce. Nechtěl totiž, aby po probuzení a zjištění, že ji okradl, brečela. V zoufalém rozpoložení se vrátil do herny, kterou naposledy navštívil. Na tvář si dal šátek a na hlavu kapuci.

S takzvaným boxerem v ruce vešel do herny a barmance řekl, aby otevřela trezor a dala mu peníze. Když mu řekla: „Co blbneš? Já tě znám,“ zpanikařil a jako školák přistižený při kouření se začal omlouvat. Nakonec s brekem utekl. Vše ostatní bylo dílem okamžiku.

Krupiérka zamkla hernu, zavolala policii a lupiče identifikovala. Muži hrozí až deset let vězení.