Ještě v neděli žila poklidná obec Mankovice kácením máje, který po deštivé sobotě místní obyvatelé shodili s jednodenním zpožděním. V úterý 31. května ráno se lidé v Mankovicích budili do smutného rána. V jednom z domů v obci se stala vražda. Podle informací, které získal Novojičínský deník, tam manžel ubodal manželku. Sám se potom o neúspěšně pokusil o sebevraždu oběšením. Skončil na ARO Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně.

„Policie informovala operátory záchranné služby o bodném poranění ženy. Na místo byly vyslány posádky rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, a to ze stanovišť ve Fulneku a v Odrách. Pacient se nalézal ve stavu bezvědomí; zasahující lékař zajistil jeho dýchací cesty, posádka podala potřebné léky a postižený byl připojen k monitoru srdeční činnosti. Záchranáři pacienta připravili k transportu do zdravotnického zařízení a za stálého sledování životních funkcí jej přepravili na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Novém Jičíně. Stav postiženého byl v době předání velmi vážný,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Podle dobře informovaného zdroje byl v úterý dopoledne stav šestačtyřiceti­letého muže stabilizovaný.

Ženu již záchranáři nedokázali přivést k životu. „Pětačtyřicetiletá pacientka nejevila v okamžiku příjezdu záchranářů žádné známky života. Byla zahájena neodkladná resuscitace, nicméně obnovit činnost srdce se zdravotníkům přes veškerou snahu nepodařilo. Žena na místě podlehla zranění bodného charakteru,“ doplnil Humpl.

K tragické události došlo v noci na úterý. „Jsme z toho všichni v šoku. Ani se nám o tom nechce mluvit. Je to hrozné,“ uvedla jedna z místních obyvatelek, která nesdělila své jméno.

Tragédie otřásla i pracovníky zařízení, kde žena pracovala. Patřila k velmi oblíbeným. „Všichni tady od rána brečíme. Kdo mohl vědět, že to tam je tak špatné?“ naznačila jedna ze spolupracovnic matky dvou dětí. Soužití manželů prý nebylo již delší dobu dobré.

Skutečnost, že se v Mankovicích stal závažný případ, potvrdila i krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská. „Policisté přijali oznámení dnes kolem páté hodiny ranní. Po příjezdu na místo, do obce na Novojičínsku, začali zjišťovat základní informace,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že bylo třeba přivolat také lékaře, protože na místě se nacházela žena bez známek života a muž, který se zřejmě pokusil o sebevraždu. „Vzhledem k charakteru prvotně zjištěných informací přivolali policisté územního odboru Nový Jičín kolegy z krajského ředitelství, kteří si případ převzali. Nyní ho prověřují jako vraždu,“ doplnila Štětínská a vzápětí upozornila, že z důvodu citlivosti případu jej policisté nebudou v tuto chvíli více rozebírat. „Jakmile však nastane v prověřování zásadní změna, budeme veřejnost informovat,“ dodala.

Na Novojičínsku je událost z Mankovic druhým závažným násilným činem od počátku letošního roku. Ve čtvrtek 7. dubna nad ránem vyjeli policisté do Frenštátu pod Radhoštěm k tamní ubytovně pod skokanskými můstky na Horečkách. Kriminalisté potvrdili násilnou smrt čtyřiačtyřice­tiletého muže. Ten měl být podle informací Deníku z Ukrajiny. „V průběhu prověřování policisté zjistili, že v nočních hodinách ze 6. na 7. dubna došlo na ubytovně k rozepři a vzájemné potyčce mezi dvěma ubytovanými muži. Ta skončila těžkým poraněním poškozeného,“ sdělil Aleš Viktorín z krajského policejního ředitelství v Ostravě. Po bitce spolubydlící odtáhli těžce zraněného muže do pokoje, kde později zemřel. „Přímou souvislost mezi utrpěným poraněním a smrtí prokázala provedená soudní pitva,“ doplnil Viktorín.

Ze čtveřice podezřelých obvinili kriminalisté pětadvacetiletého muže. Dopustil se podle nich zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu hrozí až šestnáctileté vězení.