Podle ředitele moravskoslezské policie Tomáše Kužela je jedním z důvodů „pozitivně klesajícího" trendu i rostoucí ekonomika a lepší ekonomická situace obyvatel.

I když ve srovnání s rokem 2014 ubylo vražd, stále zůstává jedna neobjasněná. Jedná se o případ 62letého muže z Nýdku, který byl nalezen 27. června 2015 poblíž místního rybníka.

„Bohužel do této chvíle se nám nepodařilo tento trestný čin objasnit. Je to jediná věc, která nás z loňského roku trápí," přiznal ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Nožem či ubitím spáchaná vražda na blízké osobě. Takto by se dal stručně popsat nejčastější způsob a motiv vražd za rok 2015.

Větší počet pachatelů byl zjištěn v souvislosti s výrobou a distribucí drog. Celkem 414 podezřelých osob, 38 varen a 46 pěstíren.

„Odhalování toxikriminality patřilo k loňským prioritám našeho krajského ředitelství a ve všech uvedených kategoriích jsme zaznamenali lepší výsledky," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Priority v roce 2016

Policisté si v letošním roce vytyčili také své priority.

„Chtěli bychom zlepšit dojezdové časy i do vzdálenějších míst, protože občana nejvíce trápí, když potřebuje pomoc policie, a ta přijede na místo pozdě. Dále chceme zvýšit kybernetickou bezpečnost, i nadále se budeme zabývat drogovou problematikou a samozřejmě zajišťováním výnosu z trestné činnosti, protože nic nepostihne pachatele tak, jako když mu zabavíte majetek," dodal Tomáš Kužel.