V rukou policie skončil ozbrojený pětadvacetiletý násilník, který tento týden v Ostravě přepadl mladíka. Motivem loupeže byla snaha získat peníze na pivo. Vše začalo kolem druhé hodiny ranní na zastávce na Svinovských mostech.

„Muž mladistvého hocha oslovil s otázkou, zda nemá drobné na pivo. I když se mu dostalo záporné odpovědi, pokračoval v podobných dotazech, a to i v tramvaji, do které společně nastoupili," uvedl Petr Svoboda z ostravské policie.

Mladík později vystoupil v Ostravě-Vítkovicích. Lupič se vydal za ním.

„Dohnal jej a uchopil oběma rukama za mikinu. Opět požadoval peníze. Tentokráte už pod pohrůžkou nožem, kterým mu mával před obličejem. Hoch následně souhlasil, ovšem pod podmínkou, že nůž schová. Jakmile tak pachatel učinil, použil slzný sprej schovaný v kapse a stříkl mu jej do tváře. Ihned na to z místa utekl," dodal Svoboda. Tím ale drama neskončilo. Agresor se za mladíkem rozběhl a po chvíli jej dohnal. Srazil ho k zemi a začal škrtit. Poté mu prohledal kapsy kalhot. Nic ale nenašel. Vzápětí chtěl odejít postranní uličkou, kde však narazil na policejní hlídku, kterou přivolal všímavý svědek.

Násilník skončil na služebně. Je obviněn z trestného činu loupeže. Ve vězení by mohl strávit až deset let. Mladík naštěstí neutrpěl žádná zranění.