Se zbraní v ruce se snažil obsluhu přimět k vydání hotovosti. Nakonec ale s nepořízenou odešel.

K loupeži došlo ve čtvrtek 6. srpna 2015 kolem 16. hodiny. Pachatel vstoupil směnárny, která se nachází v komplexu bývalého domu Ostravica v Moravské Ostravě.

Policistům se během vyšetřování podařilo získat kamerové záznamy z okolí místa činu. Na nich je zachycen podezřelý muž a mladík, který se s lupičem míjel.

„Podezřelý je na videu označen červenou šipkou. Přebíhá po ulici 28. října v místě křížení s ulicí Žofínskou. Dále se pohyboval v podloubí bývalého domu Ostravice. Měl oblečeny tmavé, snad černé kraťasy po kolena a světlé triko s krátkým rukávem. Měl mít čepici nebo obdobnou pokrývku hlavy a bílé tenisky. Na boku měl příruční tašku nebo obdobný předmět," doplnila Štětínská s tím, že jde o frekventované místo.

„V odpolední době si podezřelého mohli všimnout lidé jdoucí po chodníku, cestující projíždějících tramvají a vozidel a řidiči," dodala Štětínská, podle které je pro policie důležité i zjištění totožnosti mladého muže, který je na videu označen v červené elipse.

„Kolem 16. hodiny přecházel po světelném přechodu pro chodce ulicí 28. října k bývalému domu Ostravice a s podezřelým se míjel právě v podloubí domu," uzavřela Štětínská. Informace o podezřelém a mladíkovi lze sdělit na linku 158.