Počátkem června tehdy neznámý pachatel přistoupil zezadu k nic netušící šestapadesátileté ženě a vzápětí se jí z ramene pokusil strhnout kabelku. Oběť spadla na zem. Svého zavazadla se však nehodlala vzdát.

„Tašku stále pevně držela. Byla tažena po kolenou po chodníku, po přechodu pro chodce a po vozovce několik metrů. Volala o pomoc. Situace si všiml šestatřicetiletý svědek, který se s příbuznými vracel z výletu. Okamžitě zareagoval a běžel ženě pomoci.

Podezřelý se posléze dal na útěk, přičemž nasedl do vozu poblíž a z místa ujel,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Oběť utrpěla oděrky.

Důležité bylo, že pachatel na místě ztratil botu, kterou policie zajistila. Experti pak z polobotky získali DNA. Ta se shodovala s DNA osmadvacetiletého muže, pro něhož si policisté nyní dojeli na Novojičínsko. Po zadržení využil svého práva a odmítl vypovídat. Soud na něj v sobotu uvalil vazbu.

Muž je obviněn z loupeže. Hrozí mu až deset let. V minulosti byl odsouzen pro majetkové delikty. Zkušební doba mu měla skončit až v závěru roku 2018. To znamená, že při uznání viny za loupež si bude muset ve vězení odpykat i trest za předchozí zločin.

Jak zdůraznila Holčáková, vše dobře skončilo díky pohotovosti a odvaze náhodného svědka. A také ztracené polobotce. „V tomto případě svou specifickou roli sehrála stejná indicie jako v oblíbené české pohádce,“ uzavřela v narážce na legendární Popelku policejní mluvčí.