Zatímco jeden hlídal, druhý vniknul do sanitky a věci odcizil. Autorádio pak prodali a o zisk několika stokorun se rozdělili. Jinak tomu však mělo být s peněženkou. „Podezřelý, který se měl peněženky zmocnit, měl před druhým zatajit, že v ní byly i peníze. Ty si měl ponechat pro sebe,“ řekla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policejní komisař teď muže stíhá pro přečiny krádež i neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a mladšího ještě i pro přečin poškození cizí věci.

K vykradení sanitky, kterou záchranáři zaparkovali na Horní ulici před hotelovými domem, došlo během několika minut. Škoda na majetku byla vyčíslena na více než tři tisíce korun. Když policisté vše prověřili, analyzovali všechny informace a vyhodnotili důkazy, přivedlo je to k oběma mužům. Ti už jsou v tuto chvíli ve věznici, a to za předchozí trestnou činnost.

Například mladší z mužů, teprve jedenadvacetiletý, byl letos odsouzen pro krádež k trestu odnětí svobody v trvání deseti měsíců. A nově, kromě krádeže věcí ze sanitky, je podezřelý z dalších sedmi krádeží. Měl vykrást auta v Ostravě-Dubině, Hrabůvce a Zábřehu, přičemž škoda byla předběžně vyčíslena na asi 185 tisíc korun. Do vozidel měl mladík vnikat většinou po rozbití oken. Z aut bral navigace, autorádio, dámskou kabelku, vrtačku, motorovou pilu, brusku a další věci.

Policisté znovu apelují na řidiče, aby v prosklených interiérech nenechávali odložené věci, které pak přitahují pozornost „nenechavců“. „Z praxe je patrné, že pachatelé této trestné činnosti často nejprve obejdou zaparkovaná vozidla a zjistí, co se v autech nachází. Následně se vrátí a během krátké chvíle odchází s majetkem poškozeného,“ sdělila Holčáková.