Případem gangu, který na Ostravsku přepadával čerpací stanice, se v úterý zabýval odvolací senát Vrchního soudu v Olomouci.

Ten v plném rozsahu potvrdil verdikt u čtyř ze šesti obžalovaných, kterým ponechal tresty od pěti a půl do sedmi let vězení. „Odvolání jsme zamítli jako nedůvodná,“ řekl Deníku mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik.

U jednoho z aktérů, kterému Krajský soud v Ostravě vyměřil šest a půl roku žaláře, vrchní soud částečně zrušil rozsudek, a to v bodě, v němž byl dotyčný zproštěn obžaloby.

Zde bude muset ostravský soud nově rozhodnout, stejně jako u dívky, která byla původně obžalovaná z toho, že lupičům poskytovala zázemí ve svém bytě a v jednom případě sondovala situaci v herně, kterou se skupina chystala přepadnout. Ostravský soud ji osvobodil, odvolací senát ale chce, aby se o její vině či nevině jednalo znovu.

Hlavní postavou byl Václav Kříž z Ostravy. Jako první vstupoval do objektů, ve kterých posléze hrozil pistolí.
Soud rozdal tresty za přepadení na benzínkách na Ostravsku

Ke zločinům došlo vloni v lednu na Ostravsku. V rozmezí několika dnů skupina v různých sestavách přepadla čtyři čerpací stanice a jednu hernu.

Scénář přepadení byl stejný. Jeden z lupičů maskovaný šálou požádal obsluhu o cigarety.

Místa činů:Herna Kajot Intacto v Ostravě-Porubě, čerpací stanice Chemis Engine, a. s., v Ostravě-Krásném Poli, čerpací stanice Benzina v Ostravě-Pustkovci, čerpací stanice Euro Oil v Ostravě-Nové Bělé a čerpací stanice Pap Oil v Ostravě-Zábřehu.

Poté namířil plynovou pistoli a domáhal se vydání tržby. V té chvíli se na scéně objevili kumpáni se zahalenými obličeji. Používali kukly, masky anonymous, plynovou masku nebo lyžařské brýle.

PENÍZE!

Hlavní postavou byl muž z Ostravy. Jako první vstupoval do objektů, ve kterých posléze vytáhl zbraň a se slovy: „Zvedni ruce, dej sem peníze, nic se ti nestane,“ žádal po obsluze tržbu. V patách mu šli komplici s nunčáky, případně baseballovou pálkou.

Lupiči byli zadrženi v noci na čtvrtek po přepadení této čerpací stanice v Plzeňské ulici v Ostravě.
Policisté zatkli ozbrojený gang, který přepadával benzinky a večerky

Lupič se ke všem přepadením přiznal a projevil lítost. „Celé to všechno mě velmi mrzí. Byla to opravdu chyba,“ řekl u soudu. Společně s dalším kumpánem dostal nejpřísnější sedmiletý trest.

Na lavici obžalovaných usedl i Armén, který podle soudu zosnoval poslední přepadení. Údajně sám vybral čerpací stanici a násilníky k ní přivezl svým vozem. Cizinec se na scéně objevil ve chvíli, kdy údajně vyšlo najevo, že jedna z dříve přepadených stanic patří jeho známému. Po lupičích prý chtěl, aby peníze vrátili.

Získat je měli přepadením další benzinky. Armén něco takového důrazně odmítl. Soud jeho verzi neuvěřil a vyměřil mu podmíněný dvouletý trest s odkladem na zkušební lhůtu tří let. Současně mu uložil peněžitý trest ve výši sto tisíc korun

Záběr kamer.
VIDEO: Kamery zachytily zloděje z herny v Ostravě. Poznáte ho?