Před několika dny přepadli v Ostravě devítiletého vrstevníka, jemuž vzali hodinky za 500 korun.

„Po prvotní komunikaci následoval požadavek na vydání hodinek. Když oběť nereagovala, byla napadena opakovanými kopy. Dítě upadlo na zem, poté mu měl jeden z podezřelých odepnout hodinky a z místa oba utekli,“ popsala situaci mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Policisté ihned zahájili vyšetřování, zkoumali i kamerové záběry. Nakonec se dostali až ke zmíněným školákům. Ti byli před časem rozhodnutím soudu umístěni do ústavu. Loupež provedli v době, kdy se nevrátili z vycházky. „Děti byly předány zpět do ústavu,“ dodala Pokorná.

V krátké době jde v Ostravě o několikátou loupež nezletilých. V rukou policistů skončil chlapec, který v Ostravě-Zábřehu přepadl sedmašedesátiletou ženu. Zezadu se přiblížil k oběti a pokusil se jí strhnout kabelku. Důchodkyně se s ním začala přetahovat, volala také o pomoc. Mladý násilník ji několikrát udeřil.

Podobně si počínali i dva třináctiletí školáci, kteří počátkem dubna přepadli v Ostravě osmašedesátiletou důchodkyni. Jeden z nich se na seniorku zezadu vrhl a snažil se zmocnit její kabelky. Žena se však bránila. Násilník nakonec zavazadlo získal a utekl. O lup se poté rozdělil s komplicem. Seniorka utrpěla lehké poranění ruky. (per)