K jednání nedorazil jeden z obžalovaných. „Před deseti minutami jsem se dozvěděl, že můj klient není ze zdravotních důvodů schopen účasti u hlavního líčení,“ řekl obhájce, který zdůraznil, že určitě nejde o žádné obstrukce.

„S klientem jsme se na hlavní líčení minulý týden připravovali. Ještě v pondělí jsem s ním mluvil. Jeho stav se zřejmě přes noc natolik zhoršil, že nemohl k hlavnímu líčení dorazit,“ prohlásil advokát.

Bližší informace o mužových problémech měla žena, která v případu figuruje jako spoluobžalovaná. Soudu řekla, že jde o potíže s vysokým a kolísavým krevním tlakem. Soud nakonec převzal potvrzení o pracovní neschopnosti dotyčného.

Soudkyně po několika minutách jednání odročila na listopad. Obhájci současně řekla, aby jeho klient jasně doložil, proč nebyl schopen účasti u úterního jednání. To samé musí učinit, pokud by se nemohl dostavit ani k listopadovému projednávání.

„Každé onemocnění nevylučuje účast u hlavního líčení,“ řekla předsedkyně senátu.

MEDIKAMENTY
Obžalovaným v případě uznání viny hrozí osm až dvanáct let vězení. „V období od roku 2012 do roku 2017 se měli na území města Ostravy společně podílet na opakovaném neoprávněném opatřování a následném prodeji nejméně 110 druhů léčiv, které jsou dostupné výhradně na lékařský předpis. Činili tak s vědomím, že většina z nich obsahuje návykové látky, ačkoliv nebyli oprávnění s těmito látkami nakládat,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Klára Krystynová. Žaloba také tvrdí, že obžalovaní podvedli zdravotní pojišťovny a neoprávněně nárokovali peníze z prostředků veřejného zdravotního pojištění.