K dramatickému incidentu došlo v pátek 26. srpna večer na jednom z novojičínských sídlišť.

Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o událost kriminálního charakteru. Záchranáři totiž vyjížděli k nahlášené sebevraždě a o pomoc zavolala na krizovou linku samotná matka (ročník 1960). Po svém příjezdu však na místě tragédie našli bezvládné tělo a lékaři nezbývalo nic jiného, než konstatovat smrt.

Krátce nato začala na povrch vyplouvat smutná pravda. „Již prvotní ohledání místa a zjištění základních informací nasvědčovalo tomu, že se nejedná o sebevraždu, ale že poškozený s největší pravděpodobností zemřel na následky zranění způsobeného cizí osobou,“ sdělila Deníku krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že v horní oblasti těla měl mladý muž vážná poranění bodnořezným nástrojem.

Případ kvůli jeho závažnosti převzali od svých novojičínských kolegů kriminalisté krajského ředitelství v Ostravě. „Na základě analýzy a vyhodnocení zjištěných informací bylo ještě týž den zřejmé, že podezřelou ze skutku je matka poškozeného. Policisté ji zadrželi a následující den, v sobotu, obvinili z trestného činu těžkého ublížení na zdraví,“ popsala Štětínská rychlý posun ve vyšetřování. Státní zástupce poté vyhověl návrhu na vzetí obviněné do vazby, kde v současnosti pobývá.

Kriminalisté na případu i nadále pracují. Vyhodnocují veškeré informace, které s ním souvisejí, a také stopy, které se jim podařilo v bytě zajistit. „Mezi nimi je i bodnořezný nástroj. Zda se jednalo o zbraň, kterou pachatelka při útoku použila, může objasnit až expertiza,“ uvedla policejní mluvčí.
I přesto, že vyšetřování není zdaleka ještě u konce, je jasné, že svou roli sehrál alkohol. Matka se synem totiž v pátek navečer společné popíjeli a poté došlo mezi nimi k hádce. „Důvod mohl být osobní,“ nastínila Soňa Štětínská.

O tragédii se ve městě šuškalo již několik dní, své si povídali i lidé bydlící ve stejném domě. „Že matka zabila syna, jsem zaslechla od ženských, co bydlí pod námi. Často prý ječela. Prý tam byli i policajti,“ řekla jedna z obyvatelek sídliště.

V Novém Jičíně jde letos již o druhý obdobný případ. K tomu prvnímu došlo v lednu, kdy šestatřicetiletý Martin Stoklasa připravil o život svou matku. Brutálně ji napadl po malicherném sporu ohledně sledování televize a tento týden si u krajského soudu vysloužil dvanáctiletý pobyt za mřížemi. Proti trestu se odvolal.