PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Kde jsou prachy? Tady byly!
Vzpomínky mi pouze zbyly.
Sherlock Holmes, ten mě spasí,
chytrost, důvtip rychle tasí.

Zapomínáme všichni někdo více, jiný méně. A kdo tvrdí, že nikdy nic nezapomněl, tak na to prostě jen zapomněl. I to se stává. Některá zapomínání bývají úsměvná.

Další díly seriálu najdete zde. 

Jako když motorista zaparkuje jinde, než je zvyklý. Cestou zpátky pak automaticky dojde ke svému klasickému místu. A když vozidlo nenajde, zpanikaří a zalarmuje policisty v domnění, že mu automobil někdo ukradl.

Vše se většinou záhy vysvětlí a ochránci zákona mohou jít pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují. Nedávno však měsíc řešili případ, nad kterým i zkušení kriminalisté kroutili hlavami.

 Pracovně mu začali říkat Záhada zamčeného bytu. Kolem půlnoci zavolal na tísňovou linku šestačtyřicetiletý muž z Ostravy s tím, že mu někdo ze zamčeného bytu neznámo jak ukradl 101 tisíc korun.

Byl sice pod vlivem alkoholu, jeho výpověď ale působila věrohodně. Do vyšetřování se vložili znalci a experti. Zkoumali zámky, dveře, okna. Ptali se sousedů, zajistili stopy, provedli řadu výslechů.

Opakovaně hovořili i s okradeným. Ten trval na své verzi, že mu ze zamčeného bytu zmizelo 101 tisíc korun. Už už se zdálo, že případ navždy zůstane neobjasněn. Pak ale přišel zvrat…

Peníze našla partnerka muže při velkém úklidu bytu. Dotyčný se ochráncům zákona omluvil. Uvedl, že měl zřejmě během popíjení alkoholu hnutí mysli a rozhodl se pro peníze najít lepší úkryt. Pak ale na vše zapomněl… Policie případ odložila, jelikož se žádný zločin nestal.