Nejdříve ukradl auto, poté s ním nacouval do benzínové čerpací stanice a nakonec ujížděl před policejní hlídkou. Tak by se dalo shrnout jeho další „výstup". V noci na minulý pátek ukradl ze šatny firmy v Nádražní ulici v Třinci klíčky od vozu Škoda Octavia, se kterým pak odjel. Dvě a půl hodiny po páteční půlnoci zaparkoval s autem u budovy PZKO ve Stonavě. V zadní části budovy se pokusil rozbít skleněnou výplň okna, což se mu nepodařilo. Poté budovu obešel a z přední strany rozbil skleněnou výplň okna u schodiště. Do objektu však nevnikl, protože ho vyrušil kolemjdoucí a tak s kradeným vozem opět odjel," popsal policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

Pronásledování a zadržení pachatele.

Další jízda nenapravitelného pána vedla na Havířov. „Krátce před čtvrtou hodinou ranní nacouval vozidlem přes vstupní dveře do prodejny havířovské čerpací stanice v ulici U Koupaliště," popisuje dále mluvčí policie.

Toto už ale neuniklo policejní hlídce a strhla se pravá automobilová honička. Pachatel ujížděl přes Šumbark směrem na Ostravu. „Policejním hlídkám se nakonec muže podařilo zadržet na ulici Rudná v Ostravě u tamního obchodního domu. V čerpací stanici pachatel nic nestačil odcizit, i tak ovšem způsobil škodu poškozením v celkové výši přes 80 tisíc korun," dodal mluvčí policie.

Sedmatřicetiletý muž krom toho o noc dříve ukradl 6 tisíc korun z českotěšínského pekařství, v Karviné vzal autorádio ze zaparkovaného vozu a také v Domě PZKO ve Stonavě nebyl poprvé, protože se podařilo prokázat, že se tam vloupal už v červnu a ukradl zde peníze.

Muž nyní pobývá ve vazbě.