Spali zde muž (41 let) a žena (36 let) z Novojičínska, kteří v Opavě chtěli navštívit blíže nespecifikovanou instituci. Přijeli však po úředních hodinách. Proto se rozhodli někde přenocovat. Vybrali si neobývaný objekt v Olomoucké ulici. Netušili, že jim půjde o život…

K samotnému útoku došlo ve čtvrtek po půlnoci. Muž skončil s bodnými a řeznými zraněními v nemocnici. Naštěstí je mimo ohrožení života, jeho stav je stabilizovaný.

Závěť, vražda, pokus o sebevraždu. Soud uzavřel rodinnou tragédii na Karvinsku.
Brutální vražda exmanželky a zabití společných psů. Kauzu uzavřel soud v Ostravě

Ještě téhož dne pachatele zadržela zásahová jednotka. O případu v pondělí informoval Martin Lichý – vedoucí odboru obecné kriminality moravskoslezské policie.

Nůž

Nůž v ruce držel starší z mladíků, který čelí obvinění z pokusu o vraždu. Hrozí mu dvanáct až dvacet let vězení. Soud ho poslal do vazby. Jeho kamarád se bude zodpovídat z neoznámení trestného činu, kde je sazba až tři roky. Vyšetřován je na svobodě.

Policisté se na stopu agresorů dostali díky svědectví zraněného muže a dalším informacím. Ochránci zákona zjistili, že podezřelí jsou součástí skupiny, která se schází na určitém místě.

Přiznání

Oba mladíci se po zadržení přiznali. „Spolupracují,“ řekl Lichý s tím, že nejsou členy žádné strany nebo přívrženci hnutí. „Ani jeden z nich dosud nebyl trestaný,“ doplnil Lichý, podle kterého se násilníci a oběti nikdy předtím neviděli.

Dvojice muži do jídla a pití vmíchala léky.
Další pokus o vraždu v kraji. Muže otrávili, pak mu vpíchli vzduch do žíly

„Našim pachatelům se nelíbí bezdomovci, feťáci a podobně. Měli potřebu čistit město Opavu od takovýchto lidí,“ uzavřel Lichý.

V letošním roce jde v Moravskoslezském kraji o devátý případ kvalifikovaný jako vražda nebo pokus o vraždu. Všechny se kriminalistům podařilo objasnit.