Jako ředitel zeměkoule si zřejmě připadal devatenáctiletý mladík, který cestoval tramvají projíždějící Ostravou-Hrabůvkou. Během jízdy si v zadním voze zapálil cigaretu. A aby toho nebylo málo, dokonce se vymočil. Ostatním pasažérům, kteří se na něj zle dívali, případně si jej dovolili napomenout, sprostě nadával.

Jeden z přihlížejících to nakonec nevydržel a přivolal hlídku městské policie. Strážníci mladého muže zadrželi na tramvajové zastávce v Hrabůvce. Výtržník své nevhodné chování odmítl jakkoliv komentovat. Najednou ale začal vykřikovat, že si bude dělat, co sám uzná za vhodné. Vzápětí hlídku zasypal sprškou vulgarismů. Jelikož na výzvy k uklidnění nereagoval, strážníci se jej rozhodli předvést na policejní stanici. To se mu však nelíbilo a s ochránci zákona se začal prát. Rozum dostal až po nasazení pout. Mladík se dopustil hned několika přestupků, za které mu hrozí několikatisícová pokuta.

Strážníci měli tento týden co do činění i se zdrogovaným řidičem, který se snažil ujet. Vše začalo ve chvíli, kdy si v Moravské Ostravě všimli muže sedícího za volantem osobního vozu. Jelikož o něm věděli, že má vyslovený zákaz řízení, chtěli jej zastavit. „Řidič na pokyny nereagoval, naopak šlápl na plyn a začal ujíždět. Po chvíli však zabočil do slepé ulice a narazil do hliněného valu, který je na konci komunikace navršen," řekla mluvčí městské policie Vladimíra Zychová. Muž z auta vyskočil a dal se na útěk. Spolu s ním vyběhli z vozidla dva spolujezdci, kteří se také snažili zmizet. Uvnitř zůstala jen dvacetiletá dívka. Strážníkům se nakonec podařilo oba spolujezdce dopadnout, řidič jim ale uprchl. „Zadržení pak strážníkům prozradili, že řidič, který utekl, si před jízdou aplikoval drogu," dodala Zychová.

Případ šetří Policie ČR.