Výsledkem byla velmi vážná zranění muže, který přežil jen díky náročné operaci. Maroš Gajdošík si nakonec přiložil zbraň k hlavě a zmáčkl spoušť. Lékaři mu život zachránili, postupně však začal ztrácet zrak a nyní je slepý. Před soudem se zodpovídá z pokusu o dvojnásobnou vraždu. Hrozí mu až doživotí.

Ke krvavému incidentu došlo 8. dubna letošního roku v Petřvaldě, kde si Maroš Gajdošík bez potřebného povolení postavil své sídlo. To pojmenoval Rezidence Reskátor.

PŘÍPRAVA

Podle státního zástupce útok na sousedy připravoval. Když manželé vyjížděli ze svého pozemku, postavil se proti jejich autu a vystřelil. Muže sedícího na místě spolujezdce zasáhl do hrudi. Pak namířil na ženu za volantem. Rána ale kvůli zaseknutému náboji nevyšla. Toho řidička využila, rozjela se proti Gajdošíkovi a narazila do něj. Manželé vyskočili z auta a dali se na útěk. Gajdošík po nich pětkrát vystřelil. Muže třikrát zasáhl a způsobil mu velmi vážná zranění. „Jen shodou šťastných okolností a včasnému a vysoce odbornému lékařskému zákroku nedošlo k úmrtí,“ uvedl žalobce.

Maroš G. vzal po střelbě plastový kanystr s benzinem, který si předtím připravil. Nejprve polil sousedům auto a poté verandu jejich domu. Vzápětí založil požár.

BEZ VZPOMÍNEK

Gajdošík během své výpovědi u soudu popisoval údajné naschvály, které mu sousedé i další lidé v Petřvaldě dělali. Co se týká samotného dubnového útoku, na něj si údajně nepamatuje.

„Já si ten den nepamatuji. Nevěřím tomu, že jsem střílel. Chtěl bych vědět, proč jsem střílel a proč jsem se chtěl zabít,“ prohlásil Gajdošík a dodal: „Jsem na doživotí slepý. Zpackal jsem si život. Nemám čich ani chuť.“

AROGANCE

U soudu v úterý vypovídali i sousedé, po kterých Gajdošík střílel. Podle nich se choval arogantně a nectil soukromý majetek. V osudný den prý obcházel kolem jejich domu. Když manželé odjížděli, objevil se před jejich autem.

„Vyskočil zpoza rohu, držel obouručně zbraň. Nevěřila jsem, že je to skutečná zbraň, myslela jsem, že je to třeba hračka. Pak zazněl výstřel. Slyšela jsem praskání skla, manžel strašně zařval,“ uvedla žena s tím, že Maroš G. poté namířil zbraň proti ní. „Dívala jsem se do hlavně. Něco mačkal, ale nevystřelil. Možná se mu vzpříčil náboj. V ten moment se mi hlavou prohnalo tolik věcí, co bych měla udělat jako první, abychom vyvázli. Zařadila jsem jedničku a jela proti němu. Stále držel tu zbraň. Uhnula jsem hlavou dolů a nabrala ho,“ vzpomínala žena.

S manželem, kterého podpírala, se dali na útěk. Gajdošík za nimi několikrát vystřelil. „Naštěstí neběžel za námi, to bychom byli oba mrtví. Byl to strašný zážitek, nepřeji nikomu, aby to prožil,“ dodala žena.

NEMLUVIL

Na hrůzné okamžiky vzpomínal i zraněný muž. „On hledal jenom záminky, aby nám ubližoval. Bojovali jsme s ním celých sedm let, co to tam načerno postavil,“ líčil muž. Co se týká samotné střelby, nejvíce ho zarazilo to, že Maroš G. vůbec nepromluvil. „Nemluvil. Byl ticho, což mi připadlo divné. Vždycky vyhledával hádky, teď mlčel,“ prohlásil muž, který utrpěl poranění srdce, plic a žaludku. „Měl jsem obrovské štěstí, že jsem přežil,“ dodal muž. Hlavní líčení ve středu pokračuje výpověďmi svědků.

Gajdošík před časem figuroval i v jiném závažném případu, tentokrát v roli oběti. V místě jeho bývalého bydliště jej přepadli a mučili nezjištění lupiči, kteří napadli i jeho manželku a syna. Násilníci si měli odnést tři miliony korun. Gajdošík jako pachatele označil policistu. Ten byl později i s dalšími ochránci zákona zatčen a postaven před soud. Ten ale všechny zprostil obžaloby.

Nového hřiště s umělou trávou v areálu ZŠ J. Šoupala v Porubě, které vybudoval nově vzniklý spolek Ostravská sportovní.
Majitel Baníku Brabec investuje do hřišť v Ostravě 150 milionů