PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Koukám, koukám botička.
Kde se vzala, bludička?
Strážník mi ji zřejmě dal.
Co si myslí? Já jsem král!

Pokud na svém automobilu najdete nepopulární botičku, nikdy se ji nesnažte sundat. Můžete skončit před správní komisí nebo dokonce před soudem. Pozdě to pochopil řidič (30 let), který ji dostal za nesprávné parkování v Ostravě-Hrabůvce.

Nejprve se ji snažil sám demontovat. Když neuspěl, zavolal strážníky. Tvářil se jako kajícný hříšník vědomý si svého dopravního přestupku. Zřejmě tušil, že botičku poškodil…

Další díly seriálu najdete zde. 

„Strážníci byli vysláni do Ostravy-Hrabůvky, kde oznamovatel žádal o odstranění takzvané botičky. K situaci se odmítl vyjádřit, s manipulačním poplatkem za odstranění botičky ale souhlasil. Následně se ovšem hlídce nedařilo technický prostředek z vozidla odstranit,“ popsal situaci mluvčí ostravské městské policie Michael Beneš.

Vše sledoval opodál stojící muž, který se vydal ke strážníkům. Řekl jim, že motorista před jejich příjezdem s botičkou manipuloval a snažil se ji sundat.

„Řidiče čeká v lepším případě pouze přestupkové řízení. Pokud by se později prokázalo, že došlo k poškození technického prostředku a vznikla škoda v hodnotě větší než nepatrné, hrozilo by mu navíc trestní stíhání za poškození cizí věci,“ dodal Beneš, který před snahou o odstranění botičky důrazně varoval.

„V případě, že na vozidle budete mít nasazen tento technický prostředek, volejte linku 156. V co nejkratší době se na místo dostaví hlídka. Rozhodně se nikdy nepokoušejte o násilnou demontáž, výměnu kola či odjetí z místa i s nasazenou botičkou,“ uvedl Beneš.