Na místě zasahovala hlídka městské policie, která poskytla první pomoc muži silně krvácejícímu z rány na hlavě. Strážníci muži přiložili na ránu sterilní obvazy a zavolala záchranku.

Dotyčný uvedl, že ho jiný muž udeřil do hlavy sekerou. Zraněného si převzali do péče záchranáři, případ vyšetřuje policie.

Rozmluvená sebevražda

V noci na pondělí chtěl z desátého patra věžového domu v Ostravě-Mariánských Horách skočit devětačtyřicetiletý muž. Na místo jako první před hasiči a záchranáři dorazili strážníci.

„Jeden z nich navázal s mužem verbální i slovní kontakt, ostatní vyjeli do patra, kde bydlel. Po chvíli dorazili také policisté, hasiči a sanita s lékařem," uvedla mluvčí strážníků Jana Urbaníková s tím, že v době, kdy strážník odvedl mužovu pozornost, hasiči opodál začali připravovat záchrannou matraci pro případ, že by sebevrah skutečně skočil.

Strážník stojící pod okny se nakonec s mužem domluvil, že půjde k němu do bytu.

Stres prozradil stisk dlaně

„Vyjel tedy za ním do bytu v desátém patře, kde čekali jeho kolegové a mužova manželka. Opatrně vstoupil do ložnice, v jejímž okně dotyčný seděl. Zeptal se ho, zda si může sednout na postel, která byla v těsné blízkosti okna. Muž mu to dovolil," popsala drama Urbaníková s tím, že oba aktéři si podali ruce.

„Strážník mu sdělil své jméno, aby odvedl jeho pozornost. Ze stisku dlaně cítil, že pán je stále ve stresu a křečovitý, proto jeho dlaň pustil. Stále s ním ale komunikoval," dodala Urbaníková.

Ve chvíli, kdy se muž uklidnil, strážník vstal a položil mu ruku na rameno.

„Muž se rozplakal. V tom okamžiku se již opatrně přiblížili také ostatní kolegové strážníka. Muže jistili z druhé strany a všichni společně jej opatrně vtáhli z okna zpět do bytu na postel. Muž nekladl žádný odpor, byl zcela odevzdaný. Poté se dostavil lékař, který si jej převzal do péče," uzavřela Urbaníková. Další okolnosti vyšetřují policisté.