V současné době se nachází v psychiatrické léčebně. V pondělí to uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

„Pachatel není schopen ovládat svoje jednání, není schopen si uvědomit obsah trestního řízení. Proto byl prohlášen za nepříčetného,“ uvedl Kužel.

Policie v Ostravě postřelila muže, který hrozil odpálením bomby.

DRAMA

Drama se odehrálo koncem května v domě ve Vřesinské ulici v Ostravě-Porubě. Zásahová jednotka se k mužovu domu vydala po upozornění příbuzných, že dotyčný delší dobu nevychází z bytu. Jelikož nebylo jasné, zda je živý či mrtvý a existovalo podezření, že má doma zbraň, byla o asistenci požádána zásahová jednotka.

Muž ochránce zákona odmítl vpustit, navíc vyhrožoval odpálením bomby. Když zásahová jednotka vnikla dovnitř, na prvního z policistů namířil nelegálně držený funkční šestiranný revolver. Příslušník zásahové jednotky ho proto eliminoval výstřelem do nohy. V domě se také našel nástražný výbušný systém. Nebyl sice funkční, na první pohled však vykazoval všechny rysy pekelného stroje.

Podle sousedů se muž (45 let) ze Slovenska před rokem změnil.

„Musel se zbláznit. Přitom to byl úplně normální a příjemný člověk, vzorný otec, má dvě děti. Před rokem se ale něco stalo. Najednou mu přeskočilo. Manželku i děti vyhodil a lidem z okolí začal vyhrožovat. Některým posílal dopisy, jiným e-maily. Nám přišel dopis,“ řekla Deníku sousedka a dodala:

„Psal, že na Slovensku měl policejní výcvik a speciální výcvik na přežití. A že dokáže během chvilky zabít,“ vzpomínala žena.

Šéf moravskoslezské policie uvedl, že dotyčný nikdy nebyl příslušníkem Policie ČR. Na dotaz, zda na Slovensku působil jako policista, Kužel odpověděl: „Bez komentáře.“