Policisté mají k dispozici kamerové záznamy, na kterých je dotyčný zachycen. Kriminalistům se ho zatím nepodařilo identifikovat. Proto se prostřednictvím médií obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc. Pokud nepoctivce někdo pozná, měl by volat linku 158. Není vyloučeno, že se po zhlédnutí záběrů sám přihlásí.

Neznámý muž.Neznámý muž.Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch

„Peníze z výdejního okénka vzal a odešel. Policistům se do současné doby nepodařilo muže ztotožnit. Po provedených šetřeních nebylo zjištěno, že peníze někde odevzdal,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že s ohledem na škodu, která přesáhla deset tisíc korun, je událost kvalifikována jako krádež. Vyšetřování vedou policisté z Vratimova.

Příležitost dělá zloděje

Případy, kdy si lidé nechají peníze nalezené v bankomatech, nejsou příliš časté, občas k nim ale dochází. Některé skončily před soudem. V paměti ostravských policistů zůstává čin dvou žen, které v bankomatu v Ostravě-Kunčicích našly šest tisíc korun.

Ilustrační foto.
Další varování z Ostravy. Než podvodníci udeří, zjistí si o vás vše potřebné

Peníze patřily pětapadesátileté paní, která po ukončení transakce vyjmula kartu, bankovky však nechala v přihrádce. Bankovek si všimly nepoctivé kolemjdoucí. Zachytily je kamery. Na záznamech bylo vidět, jak nejprve nevěřícně zírají na tři dvoutisícové „papírky“, poté je berou do rukou, a nakonec propukají v jásot doprovázený tancem.

Vzápětí je oslovila roztržitá majitelka, která se na místo vrátila. Zeptala se jich, zda náhodou v bankomatu nenašly nějaké peníze. Obě jí s překvapeným výrazem v obličejích odvětily, že o ničem nevědí. Policisté je však záhy vypátrali. Práci jim částečně usnadnila mladší z dvojice. Poté, kdy vzala cizí peníze, vložila do bankomatu vlastní kartu, aby zjistila stav svého konta. Policisté si tak mohli dát dohromady tváře na záběrech s identifikačními údaji o člověku, který po činu použil bankovní kartu. Obě ženy čekalo obvinění z trestného činu zatajení věci.