PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Skáče naháč po kapotě,
vrní při tom jako kotě.
Chlupy se mu pýchou ježí,
svět je krásný, drogy sněží.

Jako v blázinci si někdy připadají ostravští strážníci. Lidé, s nimiž mají co do činění, se mnohdy chovají velmi zvláštně. Jako dva muži, kteří v minulých dnech předvedli v Ostravě věci málo vídané. Jeden z nich téměř nahý větví ohrožoval kolemjdoucí a poté tančil na kapotách aut. Druhý o sobě tvrdil, že je Bůh trestající lidskou nadutost.

První případ se stal v Moravské Ostravě. Hlídku oslovila žena s tím, že opodál pobíhá polonahý agresivní muž a s větví v ruce ohrožuje kolemjdoucí.

Další díly seriálu najdete zde. 

Strážníci ihned vyrazili na místo, kde zahlédli spoře oděného výtržníka. Ten na nic nečekal a s ďábelským výrazem v obličeji vyskočil na zaparkovaná vozidla, na jejichž kapotách předvedl divoký tanec.

Ochránci zákona jej zadrželi, spoutali a předali přivolaným policistům. Muž měl u sebe dva sáčky s krystalickou látkou, s největší pravděpodobností drogou. To ale musí potvrdit, či vyvrátit expertiza.

Druhý výtečník šokoval strážníky v Ostravě-Výškovicích. Pobíhal po parkovišti a jako smyslů zbavený kopal do vozidel. Když ho hlídka zatýkala, jen se na ni nechápavě podíval a prohlásil: „Považuji se za Boha, svými činy konám spravedlnost.“ Poté se dožadoval okamžitého propuštění, aby své poslání mohl dokončit. To se samozřejmě nestalo, muž skončil v rukou Policie ČR.

Oběma zadrženým hrozí vězení. Trestu však mohou uniknout to v případě, že jsou nesvéprávní. Záležet bude na stanovisku znalců.