Strážník obsluhující kamerový systém na kamerách zaznamenal muže, který se rozhodl po překonání oplocení sběrného dvora OZO v Ostravě-Zábřehu opatřit si „nějaké věci na přilepšenou“. Netušil však, že je po celou dobu monitorován," uvádí mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů. 

Muž poté začal prohledávat jednotlivé kontejnery s uloženým materiálem. "V jednom z kontejnerů s elektroodpadem pak objevil reprobedny. Ty vložil do nalezené tašky a následně je přehodil přes plot. Svůj lup však již nedokázal nikterak zúročit," pokračuje mluvčí ostravské městské policie. 

Na místo se mezitím dostavila hlídka. "Jakmile muž zaregistroval přijíždějící hlídku strážníků, uschoval se před ní do kontejneru. Jeho snaha ukrýt se před strážníky mu nebyla nic platná. Strážníci jej společně s kolegy z Policie České republiky ukrytého v kontejneru brzy objevili," dodal mluvčí strážníků. 

Zadrženého zloděje i celou věc si na místě převzala Policie České republiky. Případ se odehrál ve středu 14. července 2021 v časných ranních hodinách.

Kamery ve sběrném dvoře nepomohly poprvé

Případů, kdy se ostravská galerka snaží obohatit ještě i na věcech ve sběrných dvorech a jejich řádění odhalí kamery znají ostravští strážníci mnohem více. Vloni v říjnu si jako ve hře na četníky a zloděje, která má předem daného vítěze, zřejmě musel připadat zloděj, jenž se vloupal na stejné místo v Zábřehu. 

Zloděj byl bezprostředně po činu byl zadržen strážníky. Lapka totiž nemohl tušit, že pod rouškou tmy jeho počínání sleduje strážník obsluhující městský kamerový systém.

"Později zjištěný 23letý mladík byl zřejmě příznivcem her, neboť si z objektu odnesl příslušenství ke hraní her na počítači. Hru, kterou však rozehrál strážník obsluhující kamerový systém, neměl šanci lapka vyhrát. Byl totiž sledován nejen po dobu svého setrvání v objektu, ale kamera jej sledovala i na jeho ústupové cestě," popsal s nadhledem mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů. 

Pro strážníky, které na místo ihned vyslala obsluha kamerového systému, tak nebylo těžké lapku do pár minut zadržet. Po svém zadržení muž strážníkům uvedl, že si do objektu přišel pro věci, které tam měl již před časem odloženy. Proč však přišel po zavírací době a přes plot, strážníkům neuvedl.

Vzhledem k okolnostem případu si také tehdy celou věc převzala Policii České republiky.