Vše začalo v centru Ostravy, kde si trojice kolem druhé hodiny ranní všimla opilého muže. „Dívka se s ním dala do řeči a posléze ho pod příslibem bližšího kontaktu vylákala na odlehlé místo. Její známí je samozřejmě následovali,“ popsala situaci Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Starší z dvojice na muže zaútočil teleskopickým obuškem. Rány směřovaly zejména do hlavy. „Napadený ztratil vědomí a upadl na zem,“ dodala Štětínská s tím, že lupiči oběti vzali tašku s doklady, mobilním telefonem a dalšími věcmi. Muž skončil v nemocnici.

Případ se stal minulou středu, policistům se nyní po intenzivním pátrání podařilo pachatele dopadnout a obvinit z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí jim až deset let vězení. Všichni jsou stíháni na svobodě. Oba muži se navíc budu zodpovídat z krádeže z počátku července. „Po vzájemné domluvě měli zřejmě za použití kopie klíče vniknout do dvou ostravských bytů v rekonstrukci a odcizit čtyřicet kbelíků omítky, nepohrdli ani bouracím kladivem. Škoda přesáhla 45 000 korun,“ uzavřela Štětínská.