"Policisté obvodního oddělení Ostrava-Mariánské Hory ve středu tohoto týdne krátce před 4 hodinou ranní prováděli hlídkovou činnost ve svém obvodním úseku. Při projíždění ulicemi si muži zákona všimli dvou osob, kteří stáli na chodníku. Díky místní a osobní znalosti věděli, že se jedná o závadové osoby s trestnou minulostí, proto se rozhodli zkontrolovat dvojici i okolí," popsala mluvčí policie Eva Michalíková.

Zdroj: PČR

V přilehlém křoví pak podle jejích slov muži zákona našli dvě plastové přepravky. V jedné byly čerstvé rohlíky a v druhé balené kynuté knedlíky.

"Jeden z mužů policistům tvrdil, že přepravky našel u popelnice, která stála vedle večerky. Následným šetřením však bylo zjištěno, že jeden z mužů měl vniknout do zaparkované dodávky a z úložného prostoru odcizit dvě plné přepravky zboží. Druhý muž se s podezřelým potkal, až po tomto činu," dodala policejní mluvčí s tím, že škoda na odcizeném zboží činí 600 korun.

Policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži (r. 1982) podezření ze spáchání z přečinu krádež. Vzhledem k tomu, že byl v minulosti za obdobný čin potrestán a odsouzen, hrozí mu nyní pobyt za mřížemi až na tří roky.

Ilustrační foto.
Zlodějka z Orlové usnula na zemi. Našli ji až majitelé bytu