„Naši strážníci právě tyto zábrany kontrolovali u kruhového objezdu a jeho okolí v Ostravě-Přívoze. Když byli poblíž objezdu na Spodní ulici, uslyšeli ránu. Poté zahlédli v prostorách objezdu muže vysoké postavy s batohem na zádech. Ten vylamoval zbytky skla z kovových rámů protihlukové stěny. Protože byl od hlídky vzdálen asi 100 metrů a oddělovala je osvětlená volná plocha, spojili se strážníci z taktických důvodů s druhou hlídkou. Ta k muži přijížděla z opačné strany. První hlídka strážníků se mezitím pomalu blížila k dotyčnému," popsala postup ostravských strážníků jejich mluvčí Jana Urbaníková.

Chtěl železo, tak ničil protihlukové stěny u silnice. Jaké škody muž způsobil, dokumentují i snímky městských policistů.

Jak dodala, když muž zjistil, že o něm strážníci vědí, pokusil se z místa utéct. Běžel přes silnici do středu kruhového objezdu, který je osazen stromy a keři a tam se snažil ukrýt.

„Při útěku v rukou držel delší předměty. Hlídky se mezitím spojily, muže obklíčily a poté také dopadly. Dotyčný 45letý muž měl u sebe dva kovové profily o délce asi 2 metry, které původně upevňovaly skla v rámech protihlukové zábrany, lemující kruhový objezd. Stihl zdemolovat i další dvě skleněné výplně. Pro podezření z trestného činu si jej převzala Policie ČR," dodala Jana Urbaníková.

Chtěl železo, tak ničil protihlukové stěny u silnice. Jaké škody muž způsobil, dokumentují i snímky městských policistů.