„V sobotu ráno telefonicky oznámil policistům jistý muž, že zabil svého spolubydlícího. Na místo do ubytovny ve Frýdku-Místku přijeli policisté územního odboru Frýdek-Místek a také krajský výjezd," oznámila mluvčí krajské policie Soňa Štětínská.

„Kriminalisté krajského ředitelství si věc na místě vzhledem ke zjištěným informacím převzali," řekla Soňa Štětínská. Dodala, že policisté zajistili a ohledali místo, včetně zajištění stop. „Z prvotně zjištěných informací, které jim sdělil i volající nacházející se na ubytovně, vyplynulo, že tento muž měl svého stejně starého spolubydlícího ve věku 52 let v noci z pátku na sobotu zranit nožem. Útoku měla předcházet slovní rozepře a snad i vzájemné fyzické napadení," doplnila mluvčí, podle které poškozený zraněním na místě podlehl.

Policisté podezřelého zadrželi a vzhledem k podnapilosti byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Zákon stanoví za uvedený skutek trest odnětí svobody v rozmezí od deseti do osmnácti let.

Obviněný byl již v minulosti za násilnou trestnou činnost odsouzen. Mezitím byla nařízena soudní pitva zemřelého. Kriminalisté zajistili na místě stopy a předměty, včetně nože.

„Zda se jednalo o vražednou zbraň, to určí až expertizy, které budou provádět kolegové z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství," řekla Soňa Štětínská s tím, že další informace, které se váží k místu činu nebo k zúčastněným osobám nesmějí ze zákona sdělit.

Deník zjistil, že celá událost se odehrála v místeckém hotelovém domě Paskov. „Nechápu, proč tam každý leze a vyptává se. Nikomu to přece není příjemné. Taková událost se klidně může stát i v běžném věžáku. Zbytečně tím znervózňují okolí. Už včera jsem novinářům řekla – no comment," popsala jedna z ubytovaných, která logicky nechtěla sdělit ani své jméno.