Bývalí trestanci jednali se zástupci několika regionálních zaměstnavatelů, kteří je připravovali na reálné situace. „Věřím, že mi to pomůže sehnat práci a zařadit se do společnosti. Chci už konečně začít normálně žít,“ svěřil se Deníku muž, který jen dva měsíce předtím opustil brány žaláře.

V něm si odpykal třináct a půl roku za loupežnou vraždu vlastní matky. V lednu 2004 ji ve svých devatenácti letech ubodal před domem v Ostravě-Porubě, když se vracela z práce. Zasadil jí devět ran nožem, poté s její kabelkou utekl do nedaleké restaurace.

Žalář

Nyní se do vězení vrátí znovu, a to na jedenáct a půl roku. V těchto dnech o tom rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Muž se dopustil dalšího ohavného zločinu, jehož obětí se stala nezletilá dcera jeho partnerky. Obžaloba hovořila nejen o sexuálních aktivitách vůči děvčátku, ale také o týrání družky v roce 2019.

Muž vinu popřel, přiznal sice rodinné neshody, odmítl však, že by ženu týral a k její dceři se nevhodně choval. Krajský soud v Ostravě mu letos v lednu za týrání svěřené osoby, pokus o znásilnění, týrání osoby žijící ve společném obydlí, ohrožení výchovy dítěte a vydírání vyměřil jedenáct a půl roku žaláře.

Odvolání

Obžalovaný se proti verdiktu odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, kde ale se svými argumenty neuspěl. „Jeho odvolání jsme jako nedůvodné zamítli. Podle nás soud prvního stupně správně rozhodl o právní kvalifikaci, uložený trest nepovažujeme za nepřiměřeně přísný,“ uvedl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Rozhodnutí je pravomocné a není proti němu odvolání.