Policisté obvodního oddělení Slezská Ostrava prověřují okolnosti trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

„Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že dosud neustanovený pachatel 16. září 2023 vytvořil otvor v oplocení, poté vstoupil na pozemek náležící rodinnému domu, kde z pozemku odcizil volně položenou autobaterii do autobusu značky Exide. Následně se otvorem v plotu vrátil na silnici, kde už na něj čekala žena. S touto společně baterii uschovali do bundy a odvezli ji na koloběžce. Celková škoda způsobená touto krádeží činí více než tisíc korun," sdělila k případu Eva Michalíková za moravskoslezskou policii.

Tento muž odcizil z pozemku u rodinného domu autobaterii do autobusu.Tento muž odcizil z pozemku u rodinného domu autobaterii do autobusu.Zdroj: se souhlasem PČR

Kriminalisté v souvislosti s prověřováním tohoto činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při identifikaci muže a ženy, které by mohly přispět k objasnění výše uvedené krádeže. Jakoukoli informaci, která by pomohla ke ztotožnění dvojice, můžete sdělit telefonicky na tísňovou linku 158, případně osobně na nejbližší policejní služebně.