„Poškozené do dnešního dne věc policii neoznámily,“ uvedl Richard Palát z ostravské policie, která se rozhodla prostřednictvím sdělovacích prostředků požádat o pomoc veřejnost.

„Dne 6. července během jízdy autobusem linky číslo 54 ze zastávky Sad Boženy Němcové ve směru jízdy na zastávku Alšovo náměstí mělo dojít ke stržení řetízků nezjištěným poškozeným. Ty se nacházely v zadní části vozu. Dle svědeckých výpovědí následně podezřelé osoby z autobusu vystoupily v čase 18.04 hodin na zastávce Řecká,“ popsal situaci Palát a dodal: „Žádáme poškozené, případně svědky celé události, kteří s policií do dnešního dne nekomunikovali, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, na bezplatné telefonní lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 727 501.“ Případ je v současné době kvalifikován jako krádež.

Zločiny, kdy pachatelé v prostředcích městské hromadné dopravy strhávají lidem řetízky, nejsou bohužel až tak výjimečné. Letos v červnu policisté informovali o dopadení několika násilníků, kteří nezávisle na sobě provedli třináct takových útoků. Obviněno bylo osm mužů.