„Nevím, kde se to vzalo. Bylo to poprvé, co jsem někoho takhle brutálně napadl,“ prohlásil muž, který vloni v létě nečekaně a zákeřně zaútočil na své známé. Ti v té chvíli spali v maringotce v Ostravě-Třebovicích, kolem které Pavel P. ve 3 hodiny ráno procházel.

Předchozí den popíjel víno a pivo s kamarádem, na jehož nedaleké zahradě přebýval. „Ve dvojku jsme vypili šest litrů vína. Pak jsem si dal karton dvanáctistupňových piv. Probudilo mě sucho v ústech, tak jsem vypil nějaké pivo. Ani nevím, jak jsem se k té maringotce dostal. Byl jsem opilý, ale běžně v takovém stavu nebývám agresivní,“ vypověděl po zatčení obžalovaný, který v pondělí u soudu využil svého práva a odmítl vypovídat.

Podle státního zástupce vnikl do vozu a jednoho z mužů napadl řetězem, poté do něj kopal. Způsobil mu vážná zranění hlavy. Vrhl se i na další oběti. Na detaily si obžalovaný nevzpomínal.

VRÁTIL SE

Po ranním incidentu odešel, dopoledne se ale vrátil. „Nějak jsem si uvědomoval, že se v maringotce něco stalo. Tak jsem se tam šel podívat,“ řekl policistům. Uvnitř jednoho z přítomných, kterého předtím surově zbil, opět napadl. „Něco sprostého mi řekl, což se mě dotklo,“ prohlásil. Zraněný muž později v důsledku dalších zdravotních komplikací zemřel.

Proč k incidentu došlo, Pavel P. nedokázal vysvětlit. Konfliktu nepředcházela žádná hádka. Podle státního zástupce mohla svou roli sehrát skutečnost, že krátce předtím od Pavla P. odešla družka, která se přestěhovala do maringotky.

Samotný obžalovaný při jednom z výslechů hovořil o vzteku na muže z maringotky. Vinil ho ze smrti svého syna.

Potomka mu prý svěřil na hlídání, dítě ale zemřelo. Později však Pavel P. prohlásil, že vlastně neví, proč na známé zaútočil.

„Všechno mě to mrzí,“ řekl. Pokud bude uznán vinným z pokusu o vraždu, hrozí mu deset až osmnáct let vězení.