PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Sypej kačky, blbá bedno,
rozbiju tě, vše mi jedno.
Židli velkou popadnu,
pak ti jednu natáhnu.

Víte o někom ze svého okolí, kdo by zbohatl díky výherním automatům? Tedy kromě provozovatelů a majitelů oněch přístrojů? Asi ne. Zato každý zná nebo alespoň slyšel o člověku, kterého plechové bedny přivedly do maléru nebo dokonce před soud. Jedním z takových je čtyřicetiletý David z Ostravy, kterého si v minulých dnech „podal“ Okresní soud v Ostravě.

David na sklonku loňského roku v jedné z ostravských restaurací vybavené výherními automaty neudržel nervy na uzdě. Odskákal to poblíž stojící blikající přístroj. Kolik peněz do něj předtím nasypal, není

známo. Alkoholem posilněný hráč pochopil, že vlídným slovem a mačkáním čuplíků protivníka neporazí. V návalu vzteku popadl kovovou barovou židli. Vydávaje ze sebe skřeky doprovázené snůškou nadávek několikrát udeřil do displeje. Nikoho asi nepřekvapí výsledek – rozbitý přístroj, újmy došla i stolička. Hosté a zaměstnanci restaurace se pokoušeli Davida uklidnit.

Když neuspěli, pohrozili přivoláním policie. A to muže rozčílilo ještě více. Začal vykřikovat, že si odskočí pro samopal a pak všechny postřílí. Případ skončil před ostravským okresním soudem, který v těchto dnech uznal Davida vinným z výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Za to vše mu vyměřil osm měsíců vězení.

Trest podmíněně odložil na zkušební osmnáctiměsíční lhůtu. Během této doby nesmí David porušit zákon, jinak jej čeká žalář.