Vše začalo telefonátem obyvatele domu v Moravské Ostravě, který si stěžoval na souseda. Ten v nočních hodinách rušil ostatní nájemníky hlasitou rockovou hudbou. Jak se později ukázalo, nešlo o první takový incident. Na místě již několikrát zasahovala policie, dotyčný se ale nepoučil.

U domu již na strážníky čekal volající muž. „Uvedl, že soused ve vedlejším bytě všechny neustále a opakovaně obtěžuje velice hlasitě puštěnou rockovou hudbou," popsala situaci mluvčí ostravské městské policie Jana Urbaníková. Muž také strážníkům řekl, že ho rocker již několikrát napadl za to, že na něj volal policii.

Po celou dobu ze zmíněného bytu vycházela hlasitá hudba. Když strážníci zazvonili, hudba ještě více zesílila. „V pauzách mezi písničkami strážníci vyzvali muže jménem městské policie, aby jim otevřel. Poslechl. Byl však velice arogantní, odmítal se s hlídkou bavit a na výzvu prokázání totožnosti strážníkům sdělil, že jim žádný průkaz ukazovat nemusí, že jim ukáže akorát toto. Po těchto slovech se otočil, stáhl si spodní prádlo a strážníkům ukázal své pozadí. Potom před nimi zabouchl dveře," popsala situaci Urbaníková.

V té chvíli šla po schodek sousedka, která potvrdila, že dotyčný je velmi agresivní a ve strachu, že by ji mohl napadnout, požádala městské policisty o doprovod ke dveřím svého bytu.

Poté strážníci z domu odešli. Když byli venku, rocker otevřel okno a zasypal je nepublikovatelnými výrazy. Nechyběly ani výhrůžky na adresu hlídky a také souseda, který ji přivolal. Až po důrazných výzvách ochránců zákona se muž uklidnil a zavřel okno.

Na své konto si během chvilky připsal hned několik přestupků – narušení občanského soužití, hrubé jednání, neuposlechnutí výzvy úřední osoby, odmítnutí prokázání totožnosti, vyhrožování újmou na zdraví a rušení nočního klidu. Hrozí mu mnohatisícová pokuta.